A karboxiterápia uralja az internetet. Ez egy olyan kezelés, amelyet egyre több nő és férfi használ. A szén-dioxid-kezelés multitasking hatású. Szinte minden testrész karboxiterápiával kezelhető – haj, szemkörnyék (csökkenti a szemek alatti sötét karikákat), celullitos részek, hegek csökkentése, striák és zsírszövet. A karboxiterápia minimalizálja az arcráncokat. Ezt olvastam róla, mert nemrég szépségápolási kezelések iránt érdeklődtem. Veled is megosztom a tudásom!
Mi a karboxiterápia és milyen hatása van?
A kezelés egy kis tűvel széndioxidot közvetít a bőr alá. Ennek eredményeként új kapillárisok jönnek létre, és az oxigén bejutása a tüskés testrészekbe zökkenőmentesen történik. A karboxiterápia növeli a mikro cirkulációt és fokozza a bőrsejtek megújulását; a bőr kollagént termel és visszanyeri a rugalmasságot.
Karboxiterápia Előnyei
- cellulit és a zsírszövet csökkentése
- haj mennyiségének növelése, haj vékonyítás akadályozása
- az első ráncok minimalizálása
- szem alatti sötét karikák csökkentése
- a hegek és a striák kevésbé láthatóak
- csökkenti a kettős állat
- a pikkelysömör elleni küzdelem
Amint látod, a karboxiterápiának sok felhasználása van. A CO2 képes “megjavítani” az egész testet, fejtől a lábujjig. Egy kérdés – a testrész nagyobb felületét is lehet tűvel kezeltetni? A karboxiterápia kiváló választás, ha szeretnél megszabadulni a kettős áltól, a szemek alatti sötét karikáktól, ráncoktól vagy kisebb hegektől ás striáktól, amelyek rövid kezelést igényelnek. Én egyébként a kevésbé fájdalmas változatot választanám, amihez nincs szükség pl. tű! A pikkelysömört próbáld egyszerűbb módon kezelni, mint pl. olaj használatával. Az olaj jól serkenti a haj növekedését. A rendszeres olajozás megállítja a hajhullást és megjavítja a sérült hajszerkezetet. Csupán be kell szerezni egy jó minőségű olajt (pl. Nanoil). A haj állapotának fokozása mellett nem okoz fájdalmat.
Kíváncsi vagyok, hogy kipróbáltad-e a karboxiterápiát, és ha igen, milyen benyomásaid vannak. Azt hiszem, hű leszek az olajokhoz és a tűmentes kezelésekhez 🙂
Vélemény, hozzászólás?