A körmöket körülvevő bőr folyamatosan ki van téve a károsodásnak, főként a helyzete miatt – az ujjakon található, amelyek naponta több ezer tevékenységet végeznek. Miért törik és áll ki a körmöket körülvevő bőr olyan könnyen? Hogyan segíthetünk a bőrnek, hogy jó állapotban maradjon? Íme, az én módszerem a száraz lógó körmök és körömágybőr kezelésére.

Miért áll ki a körmök körüli bőr?

Számos oka van, ami ezeket a csúnya lógó körmöket és körömágybőrt okozza. A leggyakoribbak a következők:

  • Szabálytalan kézápolás
  • szakszerűtlen manikűrözés (túl gyakori körömágybőr eltávolítás)
  • körömrágás
  • gyakori érintkezés tisztítószerekkel
  • a kezek védtelenül tartása a szabadban (pl. fagyos időjárás, erős szél).
  • a bőr kiszáradására való hajlam
  • bőrbetegségek (allergia, atópiás dermatitis, ekcéma).
  • vitaminhiány (A, E, B-csoport)

Hogyan kondicionáljuk a köröm körüli bőrt a lógó körmök és a körömágybőr megelőzése érdekében?

A körmök körüli bőr ápolásánál a rendszeresség a legfontosabb: a kézkrém gyakori alkalmazása, a rendszeres manikűrözés és a tápláló kondicionálók foylamatos használata.

Minden mosás után kézkrémet használok, mert a vízzel való érintkezés károsítja a bőr természetes védő hidrolipid rétegét. Miután a kezem megtisztult, könnyű hidratáló krémmel kezelem, de lefekvéskor gazdag, karbamid tartalmú krémet használok. Manikűröztetem a kezemet 10 naponta. A körömágybőrt nem metszőollóval távolítom el – ehelyett egy speciális folyadékkal vagy olívaolajjal puhítom meg, majd egy fából készült manikűrpálcikával tolom vissza. Ezenkívül időről időre mélyen tápláló kéz maszkkal kezelem a kezeimet, ehhez egy teáskanálnyi kedvenc krémemet, édesmandulaolajat és mézet keverek össze. Ezután természetesen felkenem a házi készítésű kéz maszkot, és 20 percig hagyom hatni. Ha több idő áll rendelkezésemre, akkor pamutkesztyűt húzok (de használhatsz étel fóliát is), mert a meleg segít a kéz maszknak erősebb hatást kifejteni.

Milyen egyéb módszereim vannak arra, hogy a köröm körüli bőröm ápolt maradjon? Igyekszem egészségesen táplálkozni és sok vizet inni. Hiszen a kiegyensúlyozott táplálkozás az egészséges bőr alapja. Ezenkívül kesztyűvel védem a kezemet – meleg kesztyűvel, amikor kimegyek otthonról a fagyos időben és gumikesztyűvel, amikor takarításba kezdek.

Az én módszereim a lógó körmök és a körömágybőr kordában tartására

– Előkészületek a körömágybőr eltávolításához

Hetente egyszer 5-10 percre vízbe áztatom az ujjaim hegyét. Ezután a legtöbb drogériában kapható, a körömágybőr eltávolítását megkönnyítő készítményt használok. 2 perc elteltével egy fapálcikával visszatolom a körömágybőrt. Ha azonban a készítmény hatástalannak tűnik, megpróbálkozhatsz a körömvágó olló használatával. Ezután olívaolajat masszírozok a köröm körüli bőrbe.

– Krém karbamiddal és körömolajjal a lógó körmök kezelésére

Ezek a termékek elengedhetetlenek! A nap folyamán – minden alkalommal, amikor kedvem van hozzá – kézkrémet kenek fel és olívaolajjal dörzsölöm be a száraz bőrfelületeket.

– Házi kezelések a körömágybőr és a lógó körmök kezelésére

Egyszerűen imádom ezeket elvégezni! A kezelés, amit a legjobban szeretek, az a körmök 10-15 perces áztatása felmelegített olajban (pl. jojoba- vagy kókuszolaj). Néha tejes-mézes fürdőben áztatom a körmeimet – ennek hidratáló és simító hatása van.

– Éjszakai kezelés a száraz lógó körmökre

Éjszaka a körmök körüli bőrt kétszeres ápolásnak kell kitenni, mert ilyenkor a bőr jobban felszívja a tápanyagokat. Ezért a kezemet vastagon bekenem kézkrémmel/olajjal, majd pamutkesztyűt húzok. Ennek köszönhetően a csúnya lógó körmök elkezdenek gyógyulni, a bőr pedig sima és jól hidratált lesz. Ha azonban a lógó körmök problémája komolyabb, tehát ha a sebek fájdalmasak, akkor azt javasolnám, hogy használj speciális éjszakai kötszert. Ez segíthet a bőr gyorsabb gyógyulásában.

Ti hogyan kezelitek a lógó körmöket és a körömágybőrt? Mit tesztek, hogy hidratált maradjon a kezetek? Várom a tanácsaitokat!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük